Cheb

Přemýšlíte kam vyrazit za zábavou a zážitky v Chebu? Nejdříve si ale povíme něco o tomto krásném městě, které leží na západě Česka v blízkosti hranic s Německem. Cheb je město ve stejnojmenném okrese v Karlovarském kraji. První zmínka o Chebu pochází z roku 1061. Kolik zde žije obyvatel? Přibližně 32 tisíc.

Co v Chebu můžu navštívit?

Pokud jste se rozhodli vydat do Chebu za zážitky, určitě neprohloupíte. Město Cheb nabízí nespočet památek. Ne nadarmo se říká, že Cheb je nejen překrásným historickým městem plným památek, ale také nabízí široké možnosti turistiky a sportovního vyžití.

Jaké jsou v Chebu nejoblíbenější památky?

 

  • Chebský hrad

Toto místo rozhodně stojí za návštěvu. Místo, kde se odehrálo několik významných historických událostí včetně královské svatby či vraždy pobočníků knížete Albrechta z Valdštejna.

  • Kostel sv. Mikuláše

Na Kostelním náměstí v Chebu se nachází katolický farní kostel sv. Mikuláše, který je nejstarším chebským kostelem. Svatý Mikuláš je vedle Černé věže a Špalíčku jedním ze symbolů města.

  • Muzeum Cheb

Nejstarší regionální muzeum v Čechách. Své útočiště nalezlo v Pachelbelově domě,kde byl v únoru 1634 zavražděn Albrecht z Valdštejna. 

  • Františkánský klášter           

Františkánský klášter najdete v centru Chebu na Františkánském náměstí. Původní minoritský klášter, který později přešel pod správu františkánů, byl v Chebu založen již ve 13. století.

  • Historické domy na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

Většinou se uvádí, že na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad najdeme celkem 51 významných historických budov a jednou z nich je určitě chebská radnice.