Mariánské lázně

Mariánské Lázně jsou město v okrese Cheb v Karlovarském kraji, 27 km jihovýchodně od Chebu. Město má rozlohu 51,78 km². Žije zde přibližně 13 tisíc obyvatel. Mariánské Lázně jsou nejmladší z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst.

Mariánské Lázně představují skutečný architektonický skvost, protože město založené podle přesného plánu nenarušily pozdější přestavby. Užijete si tu nejen typické lázeňské domy, hotely a kolonády, ale i muzeum, sochy, parky a upravené vycházkové trasy. Centrem lázeňského života je novobarokně secesní litinová kolonáda z roku 1889, hlavní lázeňská promenáda s bohatou dekorativní výzdobou a několika prameny. Před ní objevíte zpívající fontánu, kde hudbu každý večer doplňuje velkolepé osvětlení.

  • Zpívající fontána

Zpívající fontána patří mezi dominanty Mariánských Lázní.

  • Hlavní kolonáda

Centrem lázeňského života byly vždy kolonády. Největší dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda s unikátní litinovou konstrukcí.

  • Pravoslavný kostel svatého Vladimíra

Pravoslavný kostel v rusko-byzantském slohu byl postaven v l. 1900-1902. Chrám je pozoruhodný po stránce umělecké nejen krásnou architekturou, ale i vnitřním vybavením.

  • Léčebné prameny a pavilony

Díky chemické rozmanitosti zdejších pramenů jsou Mariánské Lázně vhodné k léčbě velkého spektra nemocí.

  • Městské muzeum

Muzeum je umístěno v nejstarším dochovaném domě historické části města a jedná se o významnou stavební památku z počátku 19. století a je poslední zachovanou ukázkou podoby města v době jeho vzniku.