Bismarckova rozhledna

Bismarckova rozhledna se nachází na vrcholu Zelené hory v Dolním Pelhřimově 4 km od Chebu a leží ve výšce 637 m.n.m. Tato 18 metrů vysoká rozhledna byla postavena v roce 1909, jako náhrada za dřevěnou rozhlednu, která tu dříve stávala. Název Bismarckova rozhledna je odvozen od německého kancléře Otta von Bismarcka, zakladatele německé říše. Podobné rozhledny, sloupy a mohyly se na jeho počest, v tuto dobu, stavěly po celém světě. Bismarckova rozhledna byla také, jako většina Bismarckových staveb opatřena nádobou pro pálení ohňů ve dnech kancléřových výročí. 

Po II. sv. válce byl na tuto rozhlednu zakázán přístup a rozhledna upadla do zapomnění. V roce 1989 byla znovu zpřístupněna, byla ale zchátralá a výhledu překážely stromy. Až v roce 2003 byla rozhledna uzavřena a začalo se s opravami. Dne 12. června 2005 byla znovu otevřena pro veřejnost. Rozhledna je každý rok přístupná od 1.4 - 30.9 a vstupné se neplatí. 

K rozhledně se můžete přiblížit autem, když dojedete do místa tvz. Sv. Anna, která se nachází 1,5 km od vrcholu hory. Z rozhledny je výhled na okolí města Cheb, Františkových Lázní a na Krušné Hory.