Místa, příroda, památky

Hotel Nautilus a město Chodov jsou strategicky výhodně položené. Hotel se nachází v klidné lokalitě města, kousek od přírodního koupaliště Bílá voda. Do západní části Krušných hor se ale můžete vydat také kvůli radioaktivním lázním Jáchymov, nádhernému premonstrátskému klášteru v Teplé, kvůli lyžařským radovánkám na Klínovci či Božím Daru anebo třeba na projížďku unikátním krušnohorským Semmeringem - horskou částí železniční trati z Karlových Varů - vzdálených od hotelu jen 6km, do německého města Johanngeorgenstadt, kde motorové vláčky stoupají do nadmořské výšky 915 metrů. Z nádraží Chodov lze také vlakem dojet do Lokte nad Ohří, kde je k vidění stejnojmenný středověký hrad v meandru řeky Ohře. Autem je to pouhých 10km. V blízkém okolí je dále spousta zajímavých a unikátních míst a hotel Nautilus může být ideálním výchozím bodem pro jejich návštěvu.

Lesopark Amerika

Lesopark Amerika se nachází nedaleko Františkových Lázní, rozkládá se kolem stejnojmenného rybníka, a také navazuje na fratiškolázeňské parky.

Více informací

Lesopark Amerika

Slavkovský les

Slavkovský les je chráněnná krajinná oblast, kterou tvoří rozsáhlé lesy, mokřady a rašeliniště. Díky tomu lze Slavkovský les považovat za vodní rezervoár, který příznivě ovlivňuje vodní režim okolí a tím pádem je velmi důležitý pro lázně.

Více informací

Slavkovský les

Hrad Seeberg

Hrad Seeberg vznikl okolo roku 1200 v Ostrohu v okrese Cheb nedaleko Františkových Lázní a patří tak k nejstarším místům v regionu.

Více informací

Hrad Seeberg

Komorní Hůrka

Národní přírodní památka Komorní hůrka (něm. Kammerbühl) je kopec (503 m n. m.) na Chebsku. Jedná se o jednou z nejmladších čtvrtohorních sopek na území České republiky. Komorní hůrka je navršená sopka, vzniklá jediným výbuchem strombolského typu.

Více informací

Komorní Hůrka

Hrad Vildštejn

Románský hrad Vildštejn přestavěný na zámek v okrese Cheb. Nachází se na kamenném ostrohu nad potokem Sázek ve městě Skalná. Tento hrad byl vybudován v letech 1166–1225. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Více informací

Hrad Vildštejn

Zámek Kynžvart

Státní zámek Kynžvart se nachází v západních Čechách, jižně od města Lázně Kynžvart, přibližně 20 kilometrů jihovýchodně od Chebu.

Více informací

Zámek Kynžvart

Goethova skalka

Přírodní památka Goethova skalka se nachází v okrese Cheb, je situována při okraji lesa v oblasti přírodního parku Halštrov.

Více informací

Goethova skalka

Kladské rašeliny

Přírodní národní rezervace Kladské rašeliny v CHKO Slavkovský les. Dnes patří od roku 2005 do sítě Evropských významných lokalit.

Více informací

Kladské rašeliny