Goethova skalka

Přírodní památka Goethova skalka se nachází v okrese Cheb, je situována při okraji lesa v oblasti přírodního parku Halštrov. V roce 1972 byla skalka vyhlášená přírodní památkou a jejím nejvyšším bodem je Goethův vrch ( 670 m.n.m.), z jehož vrcholku je velmi pěkná vyhlídka. Na trase můžete čekat nenároční městský terén s malým převýšením s časovou náročností 1,5-2 hodiny.

V úseku přibližně 1 km se podél silnice zvedá nesymetrický skalnatý hřbet, který je tvořen dvojslídnou smrčinskou žulou. Do roku 1946 se zde těžil kámen a štěrk v malých lomech. Největší lom, ležící mimo území chráněné památky, byl v provozu až do 60. let 20. století. Říká se, že Goethova vyhlídka patří k nejhezčím místům v Karlových Varech. Stezka začíná v centru Karlových Varů ve Smetanových sadech a po 4,5 km končí v parku u restaurace Poštovní Dvůr.

Doporučujeme se zastavit u pamětní desky připomínající pobyt německého básníka Johanna Wolfganga von Goethe. Johann Wolfgang Goethe byl německý spisovatel, básník, dramatik a tvůrce legendárního Fausta, který miloval české lázně.