Přírodní rezervace SOOS

Přírodní rezervace SOOS leží severovýchodně od Františkových Lázní a za rezervaci je považována již od roku 1964.  Tato oblast o rozloze přibližně 221 ha je považována za evropskou raritu. Přírodní rezervace SOOS je totiž tvořena pozůstatky slaného jezera, které se přeměnilo na rašeliniště a minerální slaniště. Díky tomu jsou zde například minerální prameny a bahenní vývěry oxidu uhličitého. Nejznámější pramen této oblasti se nazývá Císařský pramen a teče z něj nejteplejší voda z celé Chebské pánve. 

Přírodní rezervací Vás provede 1,2 km dlouhá podlážková naučná stezka SOOS, která Vám pomocí informačních tabulí přibližuje geologickou činnost, která zde stále probíhá. Do rezervace si s sebou můžete vzít i psa na vodítku. V rezervaci také narazíte na spoustu cháněnných rostlin například na orchidej korálici trojklannou a na chráněnné živočichy. 

Pro děti a milovníky vláčků je zde přístupná muzejní úzkorozchodná dráha Kateřina. Vagony těchto vláčků dříve vozily jíl, dnes slouží jako turistická atrakce. Součástí přírodní rezervace SOOS je také záchranná stanice pro zraněná žvířata. Navštívit můžete také muzejní expozice o přírodě rezervace a jejího okolí.