Hrad Seeberg

Hrad Seeberg vznikl okolo roku 1200 v Ostrohu v okrese Cheb nedaleko Františkových Lázní a patří tak k nejstarším místům v regionu. I přes několikanásobné zničení požáry a vojsky se díky rekonstrukcím zachoval a dnes je považován za kulturní památku České Republiky.

Hrad Seeberg byl původně založen jako sídlo ministeriálů příslušných k císařské falci v Chebu a jako jediný v České republice slouží výhradně k muzejním účelům. K nejcennějším částem hradu patří románská čapí věž a gotický jižní palác.  Na hradě je k vidění spousta různých expozic.  Můžete si zde prohlédnout interiéry a nábytek z 19. století tedy od stylu Empíru až po Chipendale, dále také dějiny hradu, slavný chebský intarsovaný nábytek a historii výroby porcelánu v západních Čechách. Další částí hradní expozice je malý skanzen, který vyobrazuje život chebských venkovanů v 19. století. Ve skanzenu najdeme například hrázděné barokní stodoly, kolny a věžový špejchar v předhradí. 

Na hradě se pravidelně konají různé kulturní akce. Každý rok hrad ožívá při konání Historického Jarmarku a od roku 2015 také při události Festivalu vína. Dále se tu několikrát ročně konají také koncerty nejrůznějších žánrů a tématická odpoledne pro děti i dospělé. Od roku 2007 také můžete navštívit naučnou stezku s názvem ,,Okolí hradu Seeberg."