Pivní lázně Chodová Planá

Jste opravdový milovník kvašeného alkoholického nápoje hořké chuti a relaxu? Tak to nesmíte vynechat pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá seskupení prospěšných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.
Přenádherný historický areál rodinného pivovaru Chodovar je vyhledávaným turistickým místem. Svým hostům nabízí atraktivní prostředí vkusné restaurace situované v části skalního labyrintu pivovarských sklepů, malé pivovarské muzeum, wellness hotel U Sládka s originálními pivními lázněmi nebo restauraci a beerrarium v historické budově sladovny.

Pivovar s přátelským duchem v Chodové Plané byl vystavěn nad prastarými sklepy vytesanými v žulovém masivu. Důkazem dávné historie jsou původní ležácké sklepy ze 14. století, dodnes používané k dokvášení zdejšího speciálního ležáku. Mimo lázní si prozkoumáte malé pivovarské muzeum a ve stylové restauraci Ve Skále, situované v dřívějších pivovarských sklepích, okusíte přírodní kvasnicové pivo i pestré pivní speciality.

Čemu jsou pivní lázně prospěšné? Už jen samotná horká koupel příznivě působí na cévní systém tím, že aktivuje krevní oběh v celém organismu. Teplo koupele rovněž prohřeje pokožku, což má za následek roztažení pórů, které se tak mohou perfektně pročistit. Koupel v kvašeném nápoji také pozitivně působí při léčbě ekzémů, akné či lupénky.